Koľko jazykov vieš...

Autor: Katarína Lorinczová | 9.4.2012 o 21:21 | (upravené 9.4.2012 o 21:32) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  1203x

... toľkokrát si človekom - vraví jedno príslovie. No nikdy som si nemyslela, že by sa s ním mohla spojiť aj vtipná príhoda.

Udialo sa to ešte za čias, keď som drala lavice strednej školy (čiže pred štyrmi rokmi) a so spolužiačkou sme začali navštevovať autoškolu. Vždy vo štvrtok a v piatok po vyučovaní sme mávali teoretickú prípravu a pred ňou sme zvykli pobehať mesto.

Tak tomu bolo aj v osudný piatok, keď sme sa po škole vybrali do obchodného centra skrátiť si čas, kým nám začne autoškola. Po obkukaní všetkých butikov sme sa pobrali  do autoškoly nič netušiace, čo sa stane. Ako sme tak prechádzali cez priechod pre chodcov pri budove súdu uvideli sme veľkú skupinku cyklistov oblečených v reflexných vestách a začudovane sme sa na nich pozreli a rozmýšľali, kam majú asi namierené. Zrazu k nám jeden z nich pristúpil a spýtal sa: "Do you speak English?" Úplne zaskočená spolužiačka naňho vybafla, že: "No!", hoci po anglicky vieme. V nemom úžase som na ňu hľadela a pán cyklista sa pýtal ďalej. Potreboval vedieť, ako sa dostanú na vlakovú stanicu (kam mali ďalej namierené dodnes nevieme). Tak sme mu samozrejme vysvetlili (i keď trošku lámanou angličtinou), ako sa tam dostanú.

Po ozrejmení cesty stále celé v šoku nám poďakoval za pomoc a zrazu zahlásil ostatným cyklistom: "Akkor arra!" ( čo v preklade znamená: "Teda tadiaľ"). V tom momente sme obidve vybuchli smiechom a pán cyklista na nás udivene pozrel. S úsmevom na perách sa opýtal, že či sme mu to mohli celé vysvetliť aj po maďarsky. Stále sa smejúc sme odpovedali: "Igen, igen..." ("Áno, áno...), keďže obidve vieme po maďarsky a nerobilo by nám problém vysvetliť mu cestu aj v tomto jazyku.

Cyklistická banda sa teda pobrala svojím smerom a my sme tam stáli, pozerali za nimi a stále sa smiali. Smiali sme sa celou cestou do autoškoly, dokonca aj počas hodiny a cesty domov. Dodnes nám to príde smiešne vždy, keď to niektorá z nás spomenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pluralita v Smere a Kmotrík s Dankom na večné časy (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.


Už ste čítali?